Hlavné menu:

Aktivity v okolí

Hotel Permom - najväčšie wellness centrum

Magický Permon's Paradise vo wellness hoteli Permon... Nalaďte svoje zmysly na odpočinok... Relaxujte... Uvoľnite sa... Načerpajte novú energiu... Objavte ten pravý raj... Wellness hotel a raj pre Vás.... Váš Permon's Paradise...Túžite po dokonalom oddychu? Zažite pravý wellness hotel... Pozývame Vás na magické miesto oddychu a zdravia, do jedného z najväčších a najobľúbenejších wellness hotelov na Slovensku. Ocitnite sa vo svete plnom pokoja a relaxácie, ktorý Vás očarí... Vyskúšajte najväčší hotelový wellness komplex na Slovensku. Navštívte Permon's Paradise, ktorý je skutočným rajom wellnessu. Permon's Paradise wellness hotela Permon tvorí 5 "rajov": SAUNA Paradise, AQUA Paradise, KIDS' Paradise, SPA Paradise, BEAUTY Paradise.

odkaz na stránku
 
Pribylina - Múzeum Liptovskej dediny
Múzeum v prírode je najnavštevovanejšou expozíciou Liptovského múzea. Okrem expozícií tradičného spôsobu života a zamestnania rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev Liptova v minulosti má múzeum v prírode stálu ponuku programových podujatí. podľa kalendára.

odkaz na stránku
 
Havránok - archeologický skanzem
V súvislosti s budovaním vodného diela Liptovská Mara prebieha od šesťdesiatych rokov 20. storočia systematický archeologický výskum zasiahnutého územia. Na denné svetlo vyniesol to, čo bolo dlhé storočia pred zrakmi zvedavého súčasníka ukryté pod zemou. Liptovské brehy Váhu obývali ľudia už na samom úsvite dejín. Trpezlivá práca archeológov odkryla to, čom po sebe zanechali ľudia doby železnej a rímskej. Tieto miesta zaznamenali svoj najväčší rozmach počas keltského osídlenia. V roku 1991 bolo nálezisko na Havránku vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku. Archeoskanzen Havránok je najvýznamnejšia archeologická lokalita na Liptove. Navštíviť ho znamená jedinečnú príležitosť dotknúť sa našej najstaršej histórie.

odkaz na stránku
 
Podbánske - lyžiarske stredisko
Pred stáročiami vznikla v malebnom kúte pod Kriváňom romantická banícka osada Podbanské. Tá sa dnes mení na dobre vybavené turistické stredisko vhodné najmä pre ľudí hľadajúcich únik pred zhonom bežného dňa. V zime tu návštevník v pokojnom prostredí tu nájde ideálne podmienky pre nenáročnú rodinnú lyžovačku. Od roku 1995 na Podbanskom medzi hotelmi Permon a Kriváň vyrástli 4 lyžiarske vleky s prepravnou kapacitou, ktorá takmer vylučuje čakanie. Pri nich ponúka svoje služby kvalitná lyžiarska a snowboardová škola. Jej klienti ako jediní v Tatrách majú počas výuky prednosť v jazde na vlekoch. V stredisku je samozrejme aj požičovňa výstroje s bezkonkurenčne nízkymi cenami. Občerstvenie ponúka bufet priamo na svahu alebo blízky hotel Kriváň. Často využívanou atrakciou sú sane ťahané konským záprahom, jedinečná je aj panoráma, ktorá sa otvára z lyžiarskych svahov a ponúka výhľad na hrebeň Nízkych Tatier od Ďumbiera po Kráľovu hoľu. Podbanské je tiež známe ako lokalita, ktorá vzhľadom na vynikajúce zrážkové podmienky ponúka počas celej zimy lyžovačku na prírodnom snehu. Okrem toho je táto osada dobrým východiskovým bodom pre lyžiarske túry do Tichej a Kôprovej doliny. Pohoda, domácka atmosféra a prijateľné ceny robia z nášho strediska ideálne miesto pre dovolenku Vašej rodiny.

odkaz na stránku
 
Štrbské pleso

  • lyžiarske trate
  • bežkárske trate
  • cyklo trasy
  • turistické chodníky
odkaz na stránku
 
Liptovský Ján

Jednou z najzaujímavejších obcí Liptova z historického a umeleckohistorického hľadiska je Liptovský Ján. Zvláštne postavenie Liptovského Jána v histórii, keď bol zemianskou obcou s rozľahlými územnými celkami, odrazilo sa na celkovej výstavbe obce s mimoriadnym množstvom zachovaných kaštieľov, pôvodne umiestnených v rozľahlých sadoch a záhradách. Samostatnú čast tvorila zemianska zástavba. Poddanní bývali v inej časti obce, v ulicovitej zástavbe. V posledných 70-tich rokoch sa tento rozdiel stiera vsúvaním domov a parceláciou záhrad medzi kúrie a kaštiele, ktoré však nezotreli charakter zemianskej zástavby, skladajúcej sa z domov umiestnených v bohatej zeleni.

odkaz na stránku